poniedziałek, 28 listopada 2016

Dieta sportowca
Najczęściej trenując, spodziewamy się, że zapewnimy sobie atrakcyjną budowę ciała. Czasem nie od razu jednak wyniki naszych działań nas satysfakcjonują. Czasem przychodzi nam na nie bardzo długo oczekiwać. Można to zmienić, wprowadzając właściwy jadłospis. Same suplementy dla sportowców nie wystarczą. Powinieneś dostarczyć organizmowi wszystkie potrzebne wartości. Co jeść, kiedy kiedy uprawiamy sporty?


Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć czy też zależy ci na rozbudowie muskulatury, jeśli regularnie uprawiasz sport, bez wątpienia bardzo ważne będzie w twojej diecie białko. Jest ono podstawowym budulcem mięśni. Jego cenne źródła stanowią chude mięso, sery, ryby, makarony wieloziarniste, orzechy. Ważne, żeby posiłki były różnorodne. Jeżeli czujesz, że nie będziesz w stanie spożywać je w niezbędnej ilości, wtedy zdecyduj się na odżywkę, ale powinno to być jedynie dodatkiem.

Potrzebujesz również energii, wybieraj więc dania kaloryczne, zwłaszcza po treningu. Nie chodzi o to, żeby tyć, ale o to, aby dodać sobie mocy. Sekret tkwi w tym, by przerobić tkankę tłuszczową na mięśnie. Do tego niezbędna będzie energia z wartościowych potraw. Fastfoody i słodycze bezwzględnie sobie podaruj, ponieważ nie zapewniają ci żadnej korzyści.

Ważne jest, by pić dożą ilość płynów. Wypijaj min. 1,5 l płynu na dzień. Sięgaj też po herbatki owocowe, oczywiście bez słodzenia. Miej na uwadze, że do ilości płynów liczy się nie tylko  woda. Nie pij napojów słodzonych oraz gazowanych. Dzięki spożywaniu płynów organizm będzie oczyszczony i będzie dobrze funkcjonować.

Widzisz więc, same ćwiczenia nie wystarczą. Zmiana wyglądu wiąże się z kompletną zmianą naszego trybu życia, a jadłospis jest tutaj jednym z bardzo ważnych elementów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz